Успенівська сільська рада
Одеська область, Б-Дністровський район

Населені пункти ОТГ

Село Успенівка

Фото без описуСело Успенівка засновано у 1804 році переселенцями двох російськомовних сіл Кульнево та Дубове Орловської губернії. 28 серпня 1822 року в День Успенія Пресвятої Богородиця освятилась побудована церква звідки і виникла назва села.

З 1918 по 1940 рік село находилося під окупацією Румунії. В роки Великої Вітчизняної війни 612 мешканців призвані до лав Радянської армії, 256 з них нагороджені орденами і медалями, 235 – не повернулися з фронту.

У 1947 році в Успенівці було створено п'ять колгоспів – імені Шевченко, Знамя Советов, імені Кагановича, імені Жданова; в селі Комишівка Перша – колгосп «Комсомолець» у 1954 всі об'єдналися в колгосп імені Жданова. З 1962 року – колгосп «Прогрес» з приєднанням села М-Новоросийська до створення колгоспу «Росія» у 1965 році що об'єднали села Успенівка та Комишівка Перша, яким 20 років керував Тома Євген Григорович. З 2000 до початку 2002 року в КСП «Успенівський», далі господарство ділиться на СПК «Успенівський» на чолі з Саламатіним Іваном Єфремовичем, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Успенівське» на чолі з Малюкіним Віталієм Івановичем. На початок поточного року функціонує ТОВ «Успенівське», сім фермерських господарств, 125 чоловік самостійно оброблять земельні частки (паю).

Основні історичні та історико-архитектурні пам'ятки – В пам’ять загиблим воїнам-односельцям встановлений Пам’ятник, розташований в центрі села Успенівка.

Сучасність сільської ради: Школа, дитячий садок, бібліотека, будинок культури, Фап.

Видатні люди сільської ради – Пужаков Іван Пантелейович – 1921 року народження, учасник Великої Вітчизняної Війни, нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни 11 степені, ювілейними медалями, за ратну працю в мирний час – «орденом Трудового Красного Знамени, Знаком Почета»; також нині живі орденоносці – Єпутатова Ганна Ісидорівна, Єгоров Федір Никифорович, Катющев Федір Федорович. З 1993 по 2006 рік очолював сільську раду Хлюстін Семен Васильович, який зараз на пенсії.